SenEd - O projekcie

O projekcie

Międzynarodowy projekt Seniorzy w Edukacji (Seniors in the Education) jest realizowany w ramach programu Erasmus+ przez organizacje:

Fundacja PCKK Edukacja i Rozwój, Polska - koordynator

Kauno trečiojo amžiaus universitetas, Litwa

Vzdelavaci Institut Stredoceskeho kraje, Czechy.

Celem projektu jest zwiększenie aktywności edukacyjnej i społecznej seniorów w środowiskach lokalnych poprzez stworzenie możliwości wykorzystania ich potencjału, wiedzy i doświadczenia.

Cele szczegółowe:

1. Wzrost wiedzy i umiejętności organizacji w stosowaniu metody Study Circle.
  2. Wzrost wiedzy seniorów na temat możliwości uczestniczenia w uczeniu się przez całe życie w środowisku lokalnym oraz w krajach partnerskich.
  3. Poznanie ciekawych form i metod pracy w grupach seniorów w organizacjach partnerskich.
  4. Rozwój kompetencji pracowników w zakresie ciekawych metod pracy w grupach seniorów.

Działania w projekcie Seniorzy w Edukacji

Na poziomie międzynarodowym:

• Spotkania partnerskie - zarządzające
  • Międzynarodowe warsztaty dla Seniorów
  • Międzynarodowy trening dla wykładowców i trenerów

Na poziomie lokalnym:

Gromadzenie i wymiana informacji na temat możliwości uczestniczenia w uczeniu się przez całe życie osób w wieku emerytalnym w krajach partnerskich, w szczególności w lokalnych środowiskach partnerskich.

• Analiza dostępności różnych form edukacji dla osób starszych oraz udziału seniorów w edukacji.
  • Zostanie utworzony raport przedstawiający informacje:

1. Jakie placówki prowadzą zajęcia dla seniorów w okolicy oraz formy i rodzaje zajęć?
  2. W jaki sposób seniorzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem?
  3. Jakie formy zajęć, obszary tematyczne są w środowisku najbardziej popularne.

Działania edukacyjne realizowane metodą Study Circle, o tematyce wybranej przez uczestników projektu.

Rekrutacja uczestników projektu

Rekrutacja będzie trwała od 01.03.2021 do 15.03.2021.
Do projektu mogą być zakwalifikowane osoby, które spełniają następujące warunki:
  • Mają  ukończone 55 lat
  • Posiadają znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Zobowiązują się do aktywnego uczestnictwa w działaniach projektowych, ewaluacji i upowszechnianiu projektu

Pierwszeństwo w rekrutacji mają osoby, które są czynnymi uczestnikami zajęć organizowanych przez Fundację PCKK Edukacja i Rozwój lub uczestniczyły w działaniach Centrum Kompetencji Seniorów w PCKK.