Spotkanie CKS 20.01.2021 Seniorzy w Edukacji

Co działo się na spotkaniu?
1. Inaugurowaliśmy działalność Fundacji PCKK Edukacja i Rozwój.
    Więcej o Fundacji PCKK, jej celach i sposobach realizacji przeczytasz w zakładce Fundacja PCKK
2. Przypomnieliśmy historię Centrum Kompetencji Seniorów - więcej zobacz w zakładce CKS
3. Przybliżyliśmy założenia międzynarodowego projektu Seniorzy w Edukacji, realizowanego przez Fundację PCKK w ramach programu Erasmus+
Więcej o projekcie przeczytasz w zakładce SenED Erasmus+
4. Przedstawiony został plan rozwijania środowiska aktywnych, świadomych i samodzielnych Seniorów na pierwsze półrocze 2021 r.
Regularnie, raz w miesiącu (w środy) będą się odbywały TRENINGI UMIEJĘTNOŚCI POZNAWCZYCH.
Uruchamiamy też TRENINGI MOTORYCZNO-POZNAWCZE z Neuroformą.
Powstały 2 grupy pilotażowe - treningi ruszają już w styczniu.
Wszystkie terminy zajęć widoczne są w kalendarzu poniżej.
Neuroforma - to platforma, która  wykorzystuje osiągnięcia technologiczne do przywracania, rozwijania lub polepszanie funkcjonowania  głównie w obszarze:
- Poznawczym (np. pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, uwaga)
- Motorycznym (koordynacja ruchowa, prawidłowy czas reakcji, precyzja ruchów).

Jeśli pragniesz poprawić swoje ogólne funkcjonowanie, usprawnić pracę mózgu oraz ćwiczyć ciało, koniecznie musisz wypróbować treningi z Neuroformą!

Zobacz na filmie jak to wygląda - KLIKNIJ TU

Ćwiczenia, które wykonywaliśmy podczas spotkania możesz zobaczyć TU